Pískovcová aneb 300 let od svatby M. B. Brauna a A. M. Miseliusové

Budiž stín! 2019

Ze společného koncertu orchestrů Musikschule Grossenhain a Musica Sporcka na Kuksu

Koncert smyčcových souborů

Soubor S:P:O:R:C:K:
ve Dvoře Králové
nad Labem

Recitál Alžběty Skořepové

The Georgia College Jazz Band - USA a Big Band hraběte Šporka

Koncert ke Dni rodin

Z absolventského koncertu houslistů

Popcorn v Praze
na HAMU

Jařinec - náš nový festival

Maminko, mámo

Z májového koncertu

Modrovous

Na zdraví!

A co antilopy?

Všech pět mých

2. absolventský večer

1. absolventský večer

Z jarního koncertu houslistů a PHVC

Z třídního koncertu bubeníků Zdeňka Boreckého

Z koledování Big Bandu hraběte Šporka
pro Domov svatého Josefa

Předvánoční Prahou
za Františkem Kupkou

Z vánočního koncertu

Potkali se… aneb Československé Vánoce

Ze slavnostního koncertu k sedmistému výročí obce Holohlavy

Z koncertu žáků Jany Kovářové

Třicetiny Dramaťáku

Theatrum Kuks 2018

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Koncert žáků Kateřiny Jirkové a Jana Lorence

Tkadleček: Hádka milence s Neštěstím

Daidalos

Dej!

Lepardessus

RUR?

Asi jsme špatně odbočili...

Prasečinky

Májový koncert

Koncert ke Dni rodiny

Absolventský koncert Jiřího Pilaře a výtvarný happening

Absolventský koncert Anny Čepičkové, Julie Mathauserové,Terezy Prokešové a Elišky Svobodové

Klarinetový absolventský koncert

Masopust

Koncert žáků Kateřiny Jirkové

Třídní koncert Petra Slezáka

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Čtenář na jevišti

České Vánoce

Kytarový betlém Matyáše Brauna
ve Vysokém
nad Jizerou

Fidlovačka

JAZZOMĚŘ 2017

Vyhlášení soutěže
Školní časopis roku 2017

granty

Aktuální dění z realizační fáze projektu naleznete ZDE

Projekt „Kuks – Granátové jablko“ byl slavnostně zahájen za přítomnosti ministra kultury, partnerů projektu a dalších významných hostů

Na pátek 21. května jsem přijal pozvání na slavnostní zahájení projektu „Kuks – granátové jablko“. V historických prostorách refektáře byla za přítomnosti ministra kultury prof. Václava Riedlbaucha podepsána smlouva o poskytnutí dotace 440 mil. korun českých. Nositelem projektu je Národní památkový ústav (územní odborné pracoviště v Josefově), který bude dohlížet na jeho celkovou realizaci v letech 2010 – 2014. Jsem potěšen a hrdý na to, že je naše Základní umělecká škola F. A. Šporka jedním z devíti partnerů, kteří se zavázali ke spolupráci a udržitelnosti projektu po dobu dalších 5-ti let (do roku 2019).
Mezi další partnery patří: Keramické studio Jarmily Tyrnerové, Královéhradecký kraj, Muzeum Východních Čech v Hradci Králové, Nadace Český barok, Oblastní charita Červený Kostelec, společnost Revitalizace Kuks, občanské sdružení Siduri a Univerzita Karlova – farmaceutická fakulta. Spolupracujícími subjekty je obec Kuks, Řád svatého Huberta a Biskupství Královéhradecké.

Díky partnerství budeme mít příležitost tvořit v úžasných prostorech Hospitalu. Ten se, kromě již existujících aktivit, má stát od roku 2015 ojedinělým multifunkčním vzdělávacím centrem. Získáme tak zázemí pro některé naše aktivity a mezinárodní projekty. Našim působením na Hospitalu potvrdíme příslušnost k odkazu hraběte F. A. Šporka, po němž nese škola čestný název. Držte nám všem palce a Ty, Františku Antoníne Šporku, nám pomáhej!
                                                                                                       Mgr. Pavel Linha, ředitel školy

Kuks si z unijního jablka ukousne 463 milionů korun
autor: ČT24
(kráceno pro potřeby ZUŠ F. A. Šporka)

Kuks – V rámci evropského projektu Vracíme památky do života čeká areál barokního hospitalu Kuks významná obnova za zhruba 463 milionů korun. Někdejší lázně významného mecenáše F. A. Šporka budou revitalizovány během následujících čtyř let. Cílem projektu Kuks – Granátové jablko, nesoucího název podle původní barokní lékárny, která patří k unikátům Kuksu, je oživit dnes nevyužívané a do značné míry zchátralé části hospitalu.
Revitalizace bude částečně financována z přispění dotací z fondů Evropské unie. Rozhodnutí o přidělení peněz podepsal dnes na Kuksu ministr kultury Václav Riedlbauch. Do konce letošního roku by měla být dokončena projektová dokumentace, vlastní stavební práce začnou v roce 2011. Možnost prohlídek areálu pro turisty obnova nenaruší.
"Peníze, které dnes byly přislíbeny na obnovu barokního hospitalu, jsou velmi významné. Je třeba říct jednu věc – Kuks je v podstatě takovou ruinou původní myšlenky hraběte Šporka a je třeba vrátit život jak do hospitalu, tak do obce," upozorňuje ředitel obecně prospěšné společnosti Revitalizace Kuks Jiří Skalický.
"Projekt je především připraven pro účastníky vzdělávacích aktivit, které by měly být na Kuksu v hojném počtu provozovány, a to jak ze strany nositele projektu Národního památkového úřadu, tak ze strany jeho partnerů, kteří mají připraveny vzdělávací aktivity v duchu hospitálních tradic," dodává Oldřich Pešek ředitel NPÚ v Josefově.

Doufá také, že do obnovy se zapojí i obyvatelé obce a že přiláká podnikatele. "Granátové jablko a navazující projekty jsou jakousi vstupní investicí. Je nepochybné, že se projeví synergické efekty a i pro podnikatelskou sféru to může být zajímavým investičním záměrem," předpokládá Pešek.
Barokní komplex v Kuksu začal stavět František Antonín Špork v roce 1692. Stavební činnost vyvrcholila kolem roku 1710. Z původního rozsáhlého lázeňského areálu se do dneška dochoval pouze špitál s kostelem Nejsvětější Trojice a kryptou. Zámek a některé další budovy vzaly za své při povodních a požáru. Hospital Kuks je znám především díky skvělé sochařské expozici Matyáše Bernarda Brauna a původní barokní lékárně "U Granátového jablka".
K tomuto areálu patří také lesní sochařská rezervace Braunův Betlém a další dochované prvky komponované barokní krajiny. Hospital Kuks je jediná památka svého druhu v České republice.
Na níže uvedeném odkazu můžete najít dvě reportáže ČT24 k projektu „Kuks – Granátové jablko“.