Theatrum Kuks 2018

Dej!

Lepardessus

RUR?

Asi jsme špatně odbočili...

Prasečinky

Májový koncert

Koncert ke Dni rodiny

Absolventský koncert Jiřího Pilaře a výtvarný happening

Absolventský koncert Anny Čepičkové, Julie Mathauserové,Terezy Prokešové a Elišky Svobodové

Klarinetový absolventský koncert

Masopust

Koncert žáků Kateřiny Jirkové

Třídní koncert Petra Slezáka

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Čtenář na jevišti

České Vánoce

Kytarový betlém Matyáše Brauna
ve Vysokém
nad Jizerou

Fidlovačka

JAZZOMĚŘ 2017

Vyhlášení soutěže
Školní časopis roku 2017

fotogalerie - 2015/2016

Léto kultury pro děti ze zemí Visegrádské čtyřky

Do Kuksu letos opět zavítali komedianti a pedagogové z celé Evropy na závěrečnou část středoevropského turné. Od pondělí 22. 8. do středy 24. 8. proběhla v prostorách Hospitalu v Kuksu série tvořivých dílen pro děti s divadlem, hudbou a loutkami, které vedl mezinárodní tým umělců ze sdružení Flying Freedom Festival, z. s. (FFF) ve spolupráci se ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři. Tato spolupráce tvořila závěrečnou část projektu „Léto kultury pro děti ze zemí V4“, v jehož průběhu skupina umělců z České republiky, Francie, Jordánska, Maďarska, Palestiny, Polska, Portugalska, Rumunska a Slovenska vedla dílny a hrála představení pro děti v Rumunsku, Maďarsku, Slovensku a Polsku. Cílem projektu je umožnit dětem a mládeži kontakt se zahraničními umělci, stejně jako jim nabídnout zajímavý program na léto. Projekt probíhal od 20. 7. do 24. 8. 2016 a byl financován Visegrádským fondem a partnery projektu.
Členové skupiny FFF nebyli v Kuksu poprvé, v uplynulých letech se opakovaně účastnili festivalu Theatrum Kuks s projektem Truffattori, v rámci kterého v lesíku pod Hospitálem otevřeli vesnici komediantů a v průběhu festivalu uspořádali průvod, kabaretní vystoupení, představení, jam session a aktivity pro děti. Stejným způsobem se účastnili i letošního ročníku. Stejně tak se festivalu Theatrum Kuks již tradičně účastnili také žáci a studenti literárně dramatického oboru ze ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři. V uplynulých letech se do programu festivalu zapojili průvody a inscenacemi v nichž používali také loutky a masky.
Spolupráce mezi ZUŠ F. A. Šporka a členy FFF již v minulosti několikrát proběhla a projekt „Léto kultury pro děti ze zemí V4“ je tak příležitostí k její prohloubení a rozvíjení.

Ján Polák