naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
kontakty
učitelé
obory
akce + fotogalerie
rozvrhy
poslechněte si
videa
výsledky soutěží
mezinárodní spolupráce
Kolegium hraběte Šporka
ZUŠkoviny
napsali o nás
významní absolventi
ONLINE katalog
napište nám
F. A. Špork
klasifikace
autor stránek

nové fotografie

Pískovcová aneb 300 let od svatby M. B. Brauna a A. M. Miseliusové

Budiž stín! 2019

Podzimní plenér
na Kuksu

Ze společného koncertu orchestrů Musikschule Grossenhain a Musica Sporcka na Kuksu

Koncert smyčcových souborů

Soubor S:P:O:R:C:K:
ve Dvoře Králové
nad Labem

Recitál Alžběty Skořepové

The Georgia College Jazz Band - USA a Big Band hraběte Šporka

Koncert ke Dni rodin

Z absolventského koncertu houslistů

Popcorn v Praze
na HAMU

Jařinec - náš nový festival

Maminko, mámo

Z májového koncertu

Modrovous

Na zdraví!

A co antilopy?

Všech pět mých

2. absolventský večer

1. absolventský večer

Aprílový koncert

Z jarního koncertu houslistů a PHVC

Z třídního koncertu bubeníků Zdeňka Boreckého

Z koledování Big Bandu hraběte Šporka
pro Domov svatého Josefa

Předvánoční Prahou
za Františkem Kupkou

Z vánočního koncertu

Potkali se… aneb Československé Vánoce

Podzimní koncert

Ze slavnostního koncertu k sedmistému výročí obce Holohlavy

Z koncertu žáků Jany Kovářové

Třicetiny Dramaťáku

Naše úrodička

Theatrum Kuks 2018

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Koncert žáků Kateřiny Jirkové a Jana Lorence

Tkadleček: Hádka milence s Neštěstím

Daidalos

Dej!

Lepardessus

RUR?

Asi jsme špatně odbočili...

Prasečinky

Májový koncert
na Kuksu

Koncert ke Dni rodiny

Koncert pro maminky

Absolventský koncert Jiřího Pilaře a výtvarný happening

Absolventský koncert Anny Čepičkové, Julie Mathauserové,Terezy Prokešové a Elišky Svobodové

Klarinetový absolventský koncert

Aprílový koncert

Masopust

Přehlídka dětských recitátorů - školní kolo

Koncert žáků Kateřiny Jirkové 

Třídní koncert Petra Slezáka

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Čtenář na jevišti

České Vánoce

Kytarový betlém Matyáše Brauna
ve Vysokém
nad Jizerou

Fidlovačka

JAZZOMĚŘ 2017

Vyhlášení soutěže
Školní časopis roku 2017

Podzimní koncert

Naše úroda - O smrti vesele

Naše úrodička

Budiž stín!
 

fotogalerie - 2012/2013


DEMO nahrávka a křest CD folkové kapely The Ribbons

Na sklonku měsíce března si mohla folková kapela The Ribbons vyzkoušet nevšední a pro ni zcela nový zážitek z natáčení DEMO snímků. Na počátku všeho stála nabídka pana ředitele zúčastnit se celorepublikové soutěže ZUŠ kapel na festivalu, který se bude konat v září 2013 v Třebechovicích pod Orebem. Nominace na tuto soutěž proběhne formou veřejného internetového hlasování v průběhu měsíce května 2013. Osm nejúspěšnějších kapel, které obdrží nejvyšší počet hlasů na internetu, se utká v boji o prvenství za účasti odborné poroty na festivalu ZUŠ kapel na festivalu v Třebechovicích pod Orebem.
Nejprve se mi příliš nechtělo kapelu do této akce zapojit. Připadlo mi nefér oceňovat kvalitu skupiny veřejným internetovým hlasováním, kdy může dojít k situaci, že nejvíce hlasů obdrží kapela, která nemusí být nejlepší, nýbrž má nejsilnější „voličskou“ základnu. Protože jsem však od přírody soutěživý typ, rozhodl jsem se nakonec rozhodnutí ponechat na členech kapely samé s tím, že jsem jim zdůraznil úskalí takovéto formy hlasování. Trochu mne všichni překvapili, když jednohlasně řekli, že do toho jdou. Pak vše nabralo velmi rychlý spád….
Pan ředitel přislíbil jedno natáčecí odpoledne v divadle a já se ještě o víkendu sešel se zvukařem, abychom doladili brzký termín natáčení. Vše šlo neuvěřitelně rychle. Narychlo jsem svolal dvě mimořádné zkoušky a vybral šest nominačních písniček na natáčení. Přálo nám i štěstí, když bylo zrušeno vystoupení kapely na farmářských trzích pro nepřízeň počasí a my získali cenný čas….
Trochu jsem se obával o výsledek. Měl jsem již zkušenost z natáčení klasiky s třebechovickým smyčcovým souborem a věděl jsem, jak je natáčení náročné na psychiku a jak vynaložené úsilí pak často neodpovídá výsledku. Věděl jsem, že v naší kapele je již dobrý „drive“, ale zároveň i to, že se ještě máme co učit. Vydrží všichni koncentraci dlouhých šest hodin natáčení? Bude mít nahrávka hudební náboj a „tah na branku“? 
Jenže mne všichni velmi mile překvapili. Ač se natáčelo po stopách nejprve celý nástrojový podklad, poté sóla a vokály a ještě některé nástroje zvlášť, výsledkem naštěstí nebyl chemicky čistý mix hudby bez „chuti a zápachu“, ale živoucí DEMO nahrávka, ze které je cítit tolik důležitá přirozená „živočišnost“ kapely The Ribbons. Nahrávka, která má ještě k dokonalosti daleko, ale přesto je již cítit neopakovatelným zvukem kapely. I díky velkému úsilí nás všech se nakonec podařilo v rekordním čase natočit pět písní, na kterých si zazpívali sóla téměř všichni členové kapely. O takřka bezchybnou sólovou kytaru se postarala Andrea Suchánková s mým kytarovým doprovodem. Velmi přesná byla rytmika Ondřeje Pilaře. Jenda Holínský se zabudovaným mikrofonem v kobylce kontrabasu pospolu se Šárkou Pádrovou zajistil, aby to „šlapalo“. Nový člen kapely Anna Čepičková si vyzkoušela samostatně dotočit tamburínu a o sólové vyhrávky na klarinet, flétnu a housle se postarali Antonín Ott a Tereza Pilařová. 
Nakonec jsme se rozhodli ze vzniklých pěti nahrávek utvořit první „cédéčko“ kapely The Ribbons, které nám na malém komorním křtu pokřtil Miloš Dvořáček, tedy člověk, který rovněž stojí za mnohými úspěchy kapely a je jakýmsi jejím duchovním rádcem. Děkuji i všem ostatním kolegům – jmenovitě Kristýně Brzkové, Nikole Prokopové a Janě Kovářové za vedení svých žáků pro naši kapelu. Milošovi pak zvlášť za velkou pomoc a za krásná slova, která vyzněla v duchu „vydržet“ co nejdéle pospolu, protože jen to vede dle jeho slov k úspěchu na poli hudby i veškerého lidského snažení. 
Ukázku DEMO nahrávky naší kapely si můžete vyslechnout na oficiálních webových stránkách naší školy. Pokud se Vám líbí, v průběhu měsíce května nás můžete podpořit svým hlasem na internetovém hlasování, které najdete zadáním hesla „Festival ZUŠ kapel Třebechovice pod Orebem“ na internetu. A chcete-li nás slyšet naživo, přijeďte na Dračí slavnosti města Trutnova, kde má naše kapela v sobotu 4. května 2013 hodinový program.

Co Ti natáčení přineslo?
Andrea Suchánková: Poznala jsem něco nového, bavilo mě to. Taková zkušenost se určitě hodí. Pokročilejší a úspěšné kapely dokáží natočit hudbu.
Jenda Holínský: Nové zkušenosti.
Anna Čepičková: Byla to nová zkušenost, jak se má zpívat. Hrozně se mi to líbilo. Myslím si, že to byla i dobrá zkušenost do budoucna.
Šárka Pádrová: Zkušenost. Ještě jsem takovou věc nikdy nedělala. Bylo to zajímavé…A vypadalo to fakt profesionálně.

Co Tě nejvíc při natáčení zaujalo, nebo překvapilo?
Andrea: Vůbec jsem netušila, že se vlastně hlasy natáčejí zblášť. Vůbec jsem nevěděla, jak to chodí.
Jenda: To je těžké. Asi mne překvapil přístup natáčení.
Anna: Nejvíce mě asi překvapilo to, že se všechno nahrávalo postupně. Nejdříve nástroje, potom se přidala rytmika a pak teprve zpěvy.
Šárka: Nejvíce mě zaujalo asi to, jak jsme to postupně točili. Že se to všechno nedělalo najednou. A vůbec ten tvůrčí proces. Nedokázala jsem si představit, jak to bude fungovat.

Jak hodnotíš výslednou nahrávku?
Andrea: Myslím si, že se to povedlo. Možná, že by bylo lepší, kdybychom nahráli pořádně tři nebo čtyři písničky místo pěti. Ale jinak si myslím, že je to pěkné.
Jenda : Tak mohla být určitě lepší.
Anna: Všechny nahrávky jsou moc hezké. Některé jsou více povedené, některé méně. Ale není tam žádná nahrávka, která by se mi nelíbila.
Šárka: Bylo to dobré, i když to mohlo být i lepší. Určitě bychom to my i zvukař zvládli lépe.

Něco, co bys chtěla k natáčení sdělit…
Andrea: Asi to, že každý muzikant by si to měl zkusit.
Šárka: Asi, že jsme se všichni poprvé cítili „v záři reflektorů“.

Jendo, nazpíval jsi krásnou píseň „Oh, Freedom“, která se hodí k Tvému 
hlasu. Splnilo to Tvé očekávání?

Jenda: Myslel jsem si, že to bude o dost lepší.

Andreo, podařilo se Ti velmi dobře natočit kytarový part v písni „Hallelujah“, což je velmi náročné tři a půl minuty vydržet rytmus. Co se Ti honilo hlavou, když jsi hrála zrovna tuto skladbu?
Andrea: Hlavně, ať to nezkazím. Měla jsem hrozný strach, abych to už nepokazila na konci.

Šárko, nazpívala jsi krásnou písničku „Hallelujah“, která je v repertoáru kapely takřka od začátku. Je to jedna z našich nejsilnějších písní. Jak jsi to vnímala, když ses poprvé slyšela na nahrávce?
Šárka: Vždycky jsem si říkala, mohlo to být ještě lepší. A myslím si, že bych nikdy nebyla spokojená, jak to zpívám. Vždycky to může být lepší…

Martine, kdy ses nejvíc při natáčení bál?
Martin: Nahrávali jsme s Andrejkou kytary v „Hallelujah“ a já si říkal. Sakra, ta ženská to hraje ale přesně. Já jí tady fláknu špatný akord a pojedeme to kvůli mně znovu.

DEMO  ZDE 

úřední e-deska

číslo účtu

27-0397270227/0100

naše obory

hudební
hudební
výtvarný
výtvarný
literárně dramatický
literárně dramatický

almanach

almanach

výroční zpráva

výroční zpráva